Można przeczytać w PORADNIKACH, jak przygotować się do interview. Mój przykład: Przyjechałem do Warszawy w 2003 r. Dworzec wyglądał jak scenografia do: „Łowca Androidów”; Plac Grzybowski jak Jeżów: było tam trochę sklepów z żelazem i gwoździami. Na ul. Grzybowskiej stała żółta Stacja Arktyczna. Potem dowiedziałem się, że była to siedziba PSL. O godz. 20:00 wszystko było zamykne oprócz jednego lokalu o nazwie trzech: „Szpilka”, „Szparka” i „Szpulka”. Krakowskie Przedmieście było zapchane autobusami bardziej niż Regent Street. Gdy patrzyłem na tempo życia, natychmiast przyszła mi do głowy myśl starszego pana, który po 40 latach wyszedł na wolność z Shawshank i pisał do swoich kolegów : „Życie nabrało CHOLERNEGO TEMPA”. Czekałem przy gabinecie szefa działu, do którego wchodzili prawie gęsiego i wychodzili petenci. Dziwiłem się, że nie zamontowali tam drzwi obrotowych. Gdy w końcu wszedłem, Szef od razu przeszedł do rzeczy i zadał mi pytanie:
„Wie pan co ja tu robię?” Powiedziałem zgodnie z prawdę, że nie wiem. Wtedy Szef powiedział:
„Pracuję tu jednym palcem”. I pokazał mi nad biurkiem jeden smukły palec u ręki. Patrzyłem ogłupiały. Wtedy Szef zadał mi jeszcze jedno pytanie:
„Wie Pan co to znaczy, że pracuję jednym palcem?”
Tego też nie wiedziałem.
W związku z zakazami działalności gospodarczej wprowadzonymi z powodu Covid-19 powstają dwa zasadnicze pytania: 1. Czy przepisy stosownych rozporządzeń – w zakresie ustanawiającym zakazy działalności gospodarczej – zostały wydane w granicach upoważnienia ustawowego udzielonego w Ustawie o Zwalczaniu Chorób Zakaźnych. Odpowiedź na to pytanie jest …
Zakazy działalności z powodu CovidNa studiach prawniczych omawialiśmy znakomitą książkę Maxa Schelera pt. „Problemy socjologii wiedzy”. Autor próbował w niej między innymi ustalić, dlaczego w starożytnej Grecji nie doszło do rewolucji przemysłowej, mimo że poziom wiedzy matematycznej i inżynierskiej był już wówczas wystarczający do tego, aby zbudować maszyny parowe …
Time Travel with Max SchelerMiałem ogromną przyjemność uczestniczyć w Jubileuszu Pracy Prof. Andrzeja Kidyby i nawet spotkał mnie zaszczyt popełnienia skromnego artykułu do Księgi Pamiątkowej. Wspaniała mowa laudacyjna Prof. Wojciecha Katnera Znakomity Alfabet Prof. Kidyby Rewelacyjna wypowiedź Red. Słowika z DGP Obu szanownych Panów Katnera i Kidybę poznałem 20 …
Great Honor