O nas

Strona główna » O nas

O Staroń & Partners

Zdrowy rozsądek, najwyższa staranność, prostota, szybkość i skuteczność to fundamenty kultury Staroń & Partners.

Nasza nisza to spory sądowe administracyjne i arbitrażowe

Zakres naszych usług obejmuje wszelkiego typu spory sądowe, administracyjne i arbitrażowe. To nisza, w której mamy ambicję być najlepsi. Reprezentujemy duże i małe firmy, organizacje non profit, instytucje, organy administracji samorządowej i rządowej oraz osoby fizyczne, w postępowaniach o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Nie zajmujemy się prawem, lecz jego zastosowaniem

W naszej pracy nie zajmujemy się prawem, lecz jego zastosowaniem w odniesieniu do faktów w sprawach naszych klientów. Dlatego sięgamy do wiedzy specjalistycznej związanej z branżami, dla których pracujemy, najnowszych technologii, a także odkryć w dziedzinie filozofii, nauk ścisłych i przyrodniczych. Uczymy się poprzez rozwiązywanie problemów. Szerokie spojrzenie pozwala nam budować strategie procesowe o wyjątkowej skuteczności.

Wiemy, że nie ma „z góry przegranych” spraw

Efekt pracy prawnika procesowego zależy od zrozumienia prawniczych i nieprawniczych aspektów sprawy, innowacyjnego podejścia do strategii, dyscypliny i determinacji. Dlatego uważamy, że nie ma spraw trudnych lub łatwych, dużych lub małych, są wyłącznie sprawy wygrane lub przegrane.

Doceniamy siłę jasnej komunikacji…

Komunikujemy się z klientem jego językiem, w jasny sposób, wyłącznie w trybie oznajmującym, wyłącznie w stronie czynnej, nigdy nie używamy zwrotu „wydaje się, że…”. Przygotowując pisma sądowe także przykładamy dużą wagę do tego, aby skomplikowane sprawy przedstawić w prosty i przejrzysty sposób. Tak naprawdę w każdej sprawie chodzi o jedno pytanie: czy każdy zainteresowany oraz każdy świadek zrobił to co powinien zrobić. Od odpowiedzi na nie zależy wynik sprawy. W sądzie, podobnie jak w życiu, prosty argument jest zawsze bardziej skuteczny.

… i zaangażowania

Podchodzimy do procesów w taki sposób, jakby chodziło naszą własną sprawę, o nasze pieniądze. Tylko wtedy widzimy wszystkie możliwe aspekty sprawy, potrafimy znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie dla klienta.

Nasze inspiracje

Stawiamy sobie za wzór i staramy się naśladować najlepszych prawników na świecie, takich jak Gary Naftalis, Iain Morley, Philippe Pinsolle, Jonathan Sacher, John B. Quinn

Przeczytaj wywiad z Partnerem Zarządzającym kancelarii
Przeczytaj wywiad z Partnerem Zarządzającym kancelarii

Piotr Staroń
Partner Zarządzający

Piotr Staroń

piotr.staron@staronpartners.com
+48 601 453 000

Mec. Piotr Staroń jest założycielem i Partnerem Zarządzającym kancelarii. Wcześniej przez ponad osiem lat kierował działem postępowań sądowych i arbitrażowych w międzynarodowej kancelarii prawnej Wolf Theiss. Pracował także w kancelariach Squire Sanders Wiater sp. k. i Beiten Burkhardt P. Daszkowski sp. k. Doradzał m. in. takim firmom jak: First Title, Polimex-Mostostal, Real, Baltona, Flemingo Duty Free, Eastbridge, Immobel, Polkomtel, Domy Towarowe Centrum, Mostostal Puławy, Icon Capital, Eiffage. Mec. Piotr Staroń ma doświadczenie w pracy po stronie administracji publicznej. Był radcą prawnym Biurze Prawnym Kancelarii Prezydenta RP, gdzie doradzał w sporach sądowych, oraz uczestniczył z ramienia Kancelarii Prezydenta w pracach legislacyjnych Sejmu. Wcześniej pracował w Biurze Prawnym oraz Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy, gdzie prowadził postępowania sądowe dotyczące nieruchomości i odpowiedzialności odszkodowawczej za decyzje administracyjne. Doradzał na rzecz spółek m. st. Warszawy m.in. „Budowa Stadionu Narodowego”, „Ratusz Wilanów”, „Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej”, „Trasa Świętokrzyska”. Reprezentował także Prezydenta m. st. Warszawy w postępowaniu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w sprawie dotyczącej roszczeń dekretowych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Tłumacz z języka angielskiego. Posługuje się także językiem niemieckim oraz rosyjskim. Posiada uprawnienia coacha.

Staroń & Partners sp. k.
ul. Marszałkowska 111
00-102 Warszawa

e-mail: office@staronpartners.com
tel: +48 601 453 000

Staroń & Partners - radca prawny Piotr Staroń
Przewiń na górę