Kancelaria Staroń & Partners współdoradzała w międzynarodowym arbitrażu inwestycyjnym przeciwko Polsce

Strona główna » Aktualności » Kancelaria Staroń & Partners współdoradzała w międzynarodowym arbitrażu inwestycyjnym przeciwko Polsce

Kancelaria Staroń & Partners (wspólnie z White& Case i Wolf Theiss) reprezentowała indyjskich inwestorów Flemingo DutyFree w sprawie przeciwko Polsce wniesionej na podstawie umowy o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji Indie-Polska (BIT).

W wyroku z 12 sierpnia 2016 Trybunał orzekł na korzyść Flemingo DutyFree, utrzymując, że Polska jest odpowiedzialna za celowe i bezprawne wywłaszczenie inwestycji Flemingo DutyFree przez Polskie Porty Lotnicze (PPL) bez odszkodowania oraz, że nie zapewniła inwestorowi sprawiedliwego i równego traktowania w świetle obowiązków wynikających z umowy w wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji.

Trybunał zasądził obowiązek wypłaty inwestorom przez Polskę odszkodowania w wysokości 20 milionów euro.

Kancelaria Staroń & Partners specjalizuje się w postępowaniach arbitrażowych przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym na podstawie umów o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji. Sprawa Flemingo Duty Free jest pierwszą w historii sprawą przeciwko Polsce w której został wydany wyrok zasądzający odszkodowanie dla inwestora.

Zobacz również
inne wątki z tej kategorii

Staroń & Partners sp. k.
ul. Marszałkowska 111
00-102 Warszawa

e-mail: office@staronpartners.com
tel: +48 601 453 000

Staroń & Partners - radca prawny Piotr Staroń
Przewiń na górę