Proces sądowy jest RETROSPEKTYWNYM I LOGICZNYM WYTŁUMACZENIEM decyzji oraz zdarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Za LOGIKĘ oraz MÓWIENIE odpowiada lewa półkula mózgu; za zarządzanie przestrzenią oraz emocje odpowiada prawa półkula mózgu. LEWA PÓŁKULA wyjaśnia logicznie zachowanie, które inicjuje i rejestruje PRAWA PÓŁKULA. Gdy połączenie między półkulami jest ZERWANE lub ZABURZONE, człowiek (jego lewa półkula) potrafi bardzo szybko WYMYŚLIĆ i PODAĆ logiczne uzasadnienie swojego zachowania.
Przykład: Osobie z PRZECIĘTYM POŁĄCZENIEM między półkulami pokazywano w polu widzenia lewego oka kartkę z napisem: „WSTAŃ”. Polecenie to rejestrowała prawa półkula i osoba ta wstawała. Gdy pytaną ją dlaczego wstała, osoba ta (jej lewa półkula) podawała następujące wytłumaczenie: „ABY ROZPROSTOWAĆ KOŚCI”. Stawia to pod znakiem zapytania kwestię: W JAKIM STOPNIU RETROSPEKTYWNE UZASADNIENIA działań POKAZUJĄ RZECZYWISTE MOTYWY I POWODY tych działań.
Nie jest wykluczone, że JAKAŚ CZĘŚĆ podręczników historii i wyroków sądowych to tylko ROZPROSTOWYWANIE KOŚCI PRZEZ HISTORYKÓW i PRAWNIKÓW. Być może to właśnie wyjaśnia, że eksperci potrafią RETROSPEKTYWNIE LOGICZNIE WYTŁUMACZYĆ, dlaczego upadł Rzym i doszło do ataku na KAPITOL, lecz nie potrafią tego w logiczny sposób przewidzieć.
W związku z zakazami działalności gospodarczej wprowadzonymi z powodu Covid-19 powstają dwa zasadnicze pytania: 1. Czy przepisy stosownych rozporządzeń – w zakresie ustanawiającym zakazy działalności gospodarczej – zostały wydane w granicach upoważnienia ustawowego udzielonego w Ustawie o Zwalczaniu Chorób Zakaźnych. Odpowiedź na to pytanie jest …
Zakazy działalności z powodu CovidNa studiach prawniczych omawialiśmy znakomitą książkę Maxa Schelera pt. „Problemy socjologii wiedzy”. Autor próbował w niej między innymi ustalić, dlaczego w starożytnej Grecji nie doszło do rewolucji przemysłowej, mimo że poziom wiedzy matematycznej i inżynierskiej był już wówczas wystarczający do tego, aby zbudować maszyny parowe …
Time Travel with Max SchelerMiałem ogromną przyjemność uczestniczyć w Jubileuszu Pracy Prof. Andrzeja Kidyby i nawet spotkał mnie zaszczyt popełnienia skromnego artykułu do Księgi Pamiątkowej. Wspaniała mowa laudacyjna Prof. Wojciecha Katnera Znakomity Alfabet Prof. Kidyby Rewelacyjna wypowiedź Red. Słowika z DGP Obu szanownych Panów Katnera i Kidybę poznałem 20 …
Great Honor