Szkoła Lwowsko-Warszawska

Strona główna » Sztuka procesu » Sztuka Procesu » Szkoła Lwowsko-Warszawska

Logiczny geniusz Brytyjczyków tkwi być może w samej strukturze gramatyki: czasy gramatyczne oraz rodzajnik określony i nieokreślony pozwalają przedstawić fakty jaśniej niż w innym języku. Nie może być przypadkowe, że jednym z najbardziej znanych Brytyjczyków wszechczasów jest mistrz metody logicznej Sherlock Holmes.

Język polski jest pod TYM WZGLĘDEM wyjątkowo nielogiczny: struktura czasów gramatycznych wszystko ze sobą plącze, brak rodzajnika nieokreślonego i określonego. A mimo to, Lwowsko-Warszawska Szkoła Filozofii miała tak wybitne osiągnięcia w logice, że amerykańscy i brytyjscy naukowcy UCZYLI SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO, aby CZYTAĆ W ORYGINALE dzieła POLSKICH LOGIKÓW.

Jak to możliwe, że naród użytkowników wyjątkowo nielogicznego języka wydał tak wybitnych logików? Być może ktoś, kto od kołyski siedział bez przerwy na karuzeli, gdy stanie w końcu na twardej ziemi, nabywa niesłychanego ZMYSŁU RÓWNOWAGI. Karuzela to język polski, a twarda ziemia to język niemiecki, w którym studiowało wielu polskich twórców Szkoły Lwowsko-Warszawskiej. Ciekawe jest to, że pod względem frazeologicznym język polski wykazuje mniej więcej tyle wspólnego z językiem niemieckim, co język niemiecki z językiem angielskim, a w sensie głębokiej struktury nawet nieco więcej.

Zobacz również
inne wątki z tej kategorii

Staroń & Partners sp. k.
ul. Marszałkowska 111
00-102 Warszawa

e-mail: office@staronpartners.com
tel: +48 601 453 000

Staroń & Partners - radca prawny Piotr Staroń
Przewiń na górę