Brytyjczycy rozwinęli sztukę zadawania pytań do granic geniuszu W naszym systemie brak takiej tradycji Sam często trudzę się z konstruowaniem pytań, brak podręczników i tradycji Holmesa
Zadałem kiedyś pytanie: „jak układała się współpraca między stronami” – Szanowny Mecenas Zbroja odpowiedział mi jako arbiter za świadka:
„układała się źle Panie Mecenasie, inaczej by nas tu nie było. Proszę następne pytanie!”
Nie miałem następnego
Najlepsze pytania, jakie słyszałem zadawał Jan Maria Rokita przesłuchując Hannę Suchocką przed komisją w sprawie L. Rywina. Byłem wówczas studentem oglądającym TV Byłem naprawdę wniebowzięty Bo sądziłem wcześniej, że Jan Maria Rokita jest po prostu nadmiernie elokwentny Okazał się jak samurajski miecz Szkoda, że nie ma tego na kursach zadawania pytań
W związku z zakazami działalności gospodarczej wprowadzonymi z powodu Covid-19 powstają dwa zasadnicze pytania: 1. Czy przepisy stosownych rozporządzeń – w zakresie ustanawiającym zakazy działalności gospodarczej – zostały wydane w granicach upoważnienia ustawowego udzielonego w Ustawie o Zwalczaniu Chorób Zakaźnych. Odpowiedź na to pytanie jest …
Zakazy działalności z powodu CovidNa studiach prawniczych omawialiśmy znakomitą książkę Maxa Schelera pt. „Problemy socjologii wiedzy”. Autor próbował w niej między innymi ustalić, dlaczego w starożytnej Grecji nie doszło do rewolucji przemysłowej, mimo że poziom wiedzy matematycznej i inżynierskiej był już wówczas wystarczający do tego, aby zbudować maszyny parowe …
Time Travel with Max SchelerMiałem ogromną przyjemność uczestniczyć w Jubileuszu Pracy Prof. Andrzeja Kidyby i nawet spotkał mnie zaszczyt popełnienia skromnego artykułu do Księgi Pamiątkowej. Wspaniała mowa laudacyjna Prof. Wojciecha Katnera Znakomity Alfabet Prof. Kidyby Rewelacyjna wypowiedź Red. Słowika z DGP Obu szanownych Panów Katnera i Kidybę poznałem 20 …
Great Honor