Strategia

Strona główna » Sztuka procesu » Sztuka Procesu » Strategia

Proces sądowy jest określany jako POKOJOWA METODA ROZWIĄZYWANIA SPORÓW. W procesie sądowym nie stosuje się przemocy fizycznej, jest jednak PRZEMOC PSYCHICZNA ROZUMIANA JAKO: WYWIERANIE WPŁYWU na procesy myślowe drugiej strony. Z mojego doświadczenia oceniam, że najgorsze skutki ma to w SPRAWACH ROZWODOWYCH (zasadniczo nie zajmuję się tego rodzaju sprawami). Z niewielkiego doświadczenia oceniam jednak, że w sprawach rozwodowych powinna być CHYBA przymusowa MEDIACJA, ponieważ osoby rozwodzące się są narażone na olbrzymi stres, a PROCES SĄDOWY może spotęgować ten stres do granic wymagających POMOCY TERAPEUTY.

Ale jak mówię, nie jest to moja dziedzina, więc mogę się mylić. Na czym polega STRATEGIA W SPRAWACH GOSPODARCZYCH? Można wyróżnić TRZY STRATEGIE:
(a) CZEKAJ j i nigdy nie atakuj (AIKIDO)
(b) czekaj obserwuj i ATAKUJ BŁĄD w obronie przeciwnika (strategia po japońsku jako: SUKI O MITSUKERU)
(c) zawsze ATAKUJ, której najlepszym przykładem jest JEDNOOKI Yagyu Jubei.

Jubei w pokazowym pojedynku na OSTRE MIECZE przeciwko SIEDMU NARAZ przedstawicielom innych szkół: dwóm uciął ręce, jednemu głowę, a czterech UCIEKŁO. Proces sądowy na szczęście nie polega na tym, ale wynik procesu jest taki, że ktoś TRACI MIENIE lub INNE DOBRA. Więc strategię każdy musi WYBRAĆ SOBIE SAM.

Zobacz również
inne wątki z tej kategorii

Staroń & Partners sp. k.
ul. Marszałkowska 111
00-102 Warszawa

e-mail: office@staronpartners.com
tel: +48 601 453 000

Staroń & Partners - radca prawny Piotr Staroń
Przewiń na górę